NLCV32T-220K-PF – TDK
Electronic Components
Part Number:
NLCV32T-220K-PF
Description:
22 µH Fixed Inductor, 300 mA, 1.001 Ohm, SMD
ORDER NOW
Stock Quantity: 420
10+
420 in stock
Overview
The NLCV32T-220K-PF is a 22 µH fixed inductor manufactured by TDK. This surface mount device (SMD) is designed for general purpose inductance applications. It features a maximum DC current rating of 300 mA and a DC resistance of 1.001 Ohm.
Key Features
  • Inductance: 22 µH
  • Maximum DC Current: 300 mA
  • DC Resistance: 1.001 Ohm