NLCV25T-220K-PF – TDK
Electronic Components
Part Number:
NLCV25T-220K-PF
Manufacturer:
Date Code:
06+
Description:
22 µH Fixed Inductor, 160 mA, 3.64 Ohm, SMD
ORDER NOW
Stock Quantity: 1800
10+
1800 in stock
Overview
The NLCV25T-220K-PF is a 22 µH fixed inductor manufactured by TDK. This surface mount device (SMD) is designed for general purpose inductance applications. It features a maximum DC current rating of 160 mA and a DC resistance of 3.64 Ohm.
Key Features
  • Inductance: 22 µH
  • Maximum DC Current: 160 mA
  • DC Resistance: 3.64 Ohm