LQW18AN12NJ10D – TBC
Part Number:
LQW18AN12NJ10D
COO:
MALAYSIA
Description:
Inductor, Wirewound, 12 nH, 0.071Ω, 5 GHz, 750 mA, 0603, LQW18AN_10
ORDER NOW
Stock Quantity: 4032
10+
4032 in stock
Overview
The LQW18AN12NJ10D is a wirewound inductor designed for high-frequency applications. This component features a nominal inductance of 12 nH and a DC resistance of 0.071Ω. It is optimized for operation up to 5 GHz and can handle a maximum current of 750 mA. The LQW18AN12NJ10D is available in a compact 0603 package.
Key Features
  • 12 nH Inductance
  • 0.071Ω DC Resistance
  • 5 GHz Self-Resonant Frequency
  • 750 mA Rated Current