C410C104M5U5TA7200 – TBC
Part Number:
C410C104M5U5TA7200
MSL:
Not Applicable
COO:
MEXICO
Description:
Capacitor, 0.1µF, ±20%, 50V, Ceramic, Z5U, Axial
Datasheet:
Spotted a problem with product information? – let us know
ORDER NOW
Stock Quantity: 4996
Selling Unit: Each
Quantity Price (ex VAT)
10+
4996 in stock
Overview
The C410C104M5U5TA7200 is a ceramic capacitor with a capacitance of 0.1µF and a tolerance of ±20%. This component is rated for a maximum voltage of 50V and features a Z5U temperature characteristic. It is designed in an axial package for through-hole mounting.
Key Features
  • 0.1µF Capacitance
  • ±20% Tolerance
  • 50V Voltage Rating