NLV32T-150J-PF – TDK
Part Number:
NLV32T-150J-PF
Manufacturer:
Date Code:
0531
COO:
JAPAN
Description:
15 µH Fixed Inductor, 130 mA, 2.8 Ohm, SMD
Datasheet:
Spotted a problem with product information? – let us know
ORDER NOW
Stock Quantity: 1000
Selling Unit: Each
Quantity Price (ex VAT)
10+
1000 in stock
Overview
The NLV32T-150J-PF is a 15 µH fixed inductor manufactured by TDK. This surface mount device (SMD) is designed for filtering and energy storage applications. It features a maximum DC current rating of 130 mA and a DC resistance of 2.8 Ohm.
Key Features
  • Inductance: 15 µH
  • Maximum DC Current: 130 mA
  • DC Resistance: 2.8 Ohm