NLC453232T-101K-PF – TDK
Part Number:
NLC453232T-101K-PF
Manufacturer:
Date Code:
05+
RoHS:
Non-RoHS
MSL:
1
COO:
JAPAN
Description:
100 uH Fixed Inductor, 180 mA, 4 Ohm, SMD
Datasheet:
Spotted a problem with product information? – let us know
ORDER NOW
Stock Quantity: 651
Selling Unit: Each
Quantity Price (ex VAT)
10+
651 in stock
Overview
The NLC453232T-101K-PF is a fixed inductor manufactured by TDK. This surface mount device (SMD) provides an inductance of 100 µH. It is designed for filtering and energy storage applications, handling a maximum current of 180 mA with a DC resistance of 4 Ohm.
Key Features
  • Inductance: 100 µH
  • Maximum DC Current: 180 mA
  • DC Resistance: 4 Ohm